Google+

Τρίτη, 31 Οκτωβρίου 2017

Το Πρώτο Μέρος του Απολλώνιου Πρωταθλήματος Χορού 2017-2018 ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία!!! Ποιοι είναι όμως οι Μεγάλοι Νικητές της Βραδιάς;;;

Μια λαμπερή βραδιά, γεμάτη θέαμα, χορό και διασκέδαση... ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία!!!

Το Α΄Μέρος του Απολλώνιου Πρωταθλήματος Χορού 2017 - 2018 μας άφησε με τις ομορφότερες αναμνήσεις και σήμανε την δυναμική εκκίνηση για τον ετήσιο μαθητικό Διαγωνισμό Χορού!

Νικητές σε αυτή την καταπληκτική βραδιά,είμαστε όλοι, καθώς αποκομίσαμε μια μοναδική εμπειρία που θα μας μείνει αξέχαστη!! Όμως, κάποιοι κατάφεραν να ξεχωρίσουν με την παρουσία τους και να λάμψουν επί σκηνής, κερδίζοντας τις καρδιές κριτών και θεατών!!!

Ποιοι λοιπόν συγκέντρωσαν τις περισσότερες ψήφους και ανέβηκαν στις πολυπόθητες θέσεις του βάθρου;;;;

Ας μάθουμε...
Τους Μεγάλους Νικητές της βραδιάς!!!!

AM/AM - One Dance - Foxtrot:
Τα χορευτικά μας ζευγάρια μας εντυπωσίασαν με τις καταπληκτικές τους φιγούρες και τον παιχνιδιάρικο ρυθμό τους ερμηνεύοντας με τον δικό τους τρόπο, τον "χορό της αλεπούς"... Κατέκτησαν τις καρδιές μας και ανέβηκαν στις πιο ψηλές θέσεις του βάθρου των Νικητών!!!

1η θέση: Κωνσταντάρα Εύη - Σκάρος Στυλιανός (25 βαθμοί Apollon Dance Studio Νέα Φιλαδέλφεια)

2η θέση: Μυτιληναίου Ρούλα - Ξενάκης Λευτέρης (20 βαθμοί Apollon Dance Studio Ίλιον)

3η θέση: Σάσσαρη Κατερίνα - Ντόκος Ιωάννης (15 βαθμοί Apollon Dance Studio Ίλιον και Apollon Dance Studio Μεταμόρφωση)

AM/AM - One Dance - Cha Cha:
Με το αστείρευτο κέφι και το ατελείωτο νάζι τους, οι χορευτές μας μάς ξεσήκωσαν με τις άψογα εκτελεσμένες φιγούρες τους, κάνοντας την καρδιά μας να χτυπά στον δικό τους ρυθμό! Ας δούμε τα αποτελέσματα...

1η θέση: Αθανασοπούλου Αλεξάνδρα - Ζαπαλίδη Αγγελική (25 βαθμοί Apollon Dance Studio Άγιοι Ανάργυροι)

2η θέση: Γκολφινοπούλου Ιωάννα - Μάρη Κωνσταντίνα (20 βαθμοί Apollon Dance Studio Νέα Φιλαδέλφεια)

3η θέση: Βασιλείου Σταυρούλα - Ξενάκης Λευτέρης (15 βαθμοί Apollon Dance Studio Ίλιον)

All Dancers - Show Latin Mix:
Με μία μίξη από τους πιο εντυπωσιακούς χορούς και τις αγαπημένες μας μουσικές επιτυχίες, οι ομάδες των σχολών μας έδωσαν τη δική τους μάχη για την ανάδειξη του καλύτερου! Η βαθμολογία διαμορφώθηκε ως εξής:

1η θέση: Apollon Dance Studio - Νέα Φιλαδέλφεια (25 βαθμοί)

2η θέση: Apollon Dance Studio - Ίλιον (20 βαθμοί)

3η θέση: Apollon Dance Studio - Άγιοι Ανάργυροι (15 βαθμοί)

AM/AM - Bronze American Syllabus - Tango:
Ο "χορός του πάθους και της φωτιάς" δεν θα μπορούσε να λείπει από τον χορευτικό μας Διαγωνισμό! Η νέα Διαγωνιστική Κατηγορία του Απολλώνιου Πρωταθλήματος Χορού και οι καταπληκτικές ερμηνείες των χορευτών μας, μας άφησαν με τις ομορφότερες εντυπώσεις και κέρδισαν τις καρδιές όλων των παρευρισκόμενων!

1η θέση: Γκολφινοπούλου Ιωάννα - Σκάρος Στυλιανός

2η θέση: Χριστοφοράκη Κατερίνα - Βασιλείου Σταυρούλα

3η θέση: Ανδριώτη Βεατρίκη - Κορρός Αργύρης

Solo Greek - Ζεϊμπέκικο:
Στον ρυθμό του "χορού των στεναγμών" μας παρέσυραν οι διαγωνιζόμενοι της νέας Διαγωνιστικής Κατηγορίας του χορευτικού μας Διαγωνισμού, δίνοντας την δική τους μάχη σώμα με σώμα, οδηγώντας την διασκέδαση μας στα ύψη!

1η θέση: Σκάρος Στυλιανός

2η θέση: Ξενάκης Λευτέρης

3η θέση: Χριστοφοράκη Κατερίνα

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους διαγωνιζόμενους που με την αγάπη και τον ζήλο τους για τον χορό, μας χάρισαν μια αξέχαστη βραδιά!!!! Το αποτέλεσμα ήταν μοναδικό και εμείς... περήφανοι για μια ακόμη φορά!!!


Θερμά Συγχαρητήρια σε όλους και...
Καλή Πρόοδο!!!


Δείτε επίσης:

Χορός και... Αισθήσεις!!!
Κάντε κι εσείς τα πρώτα σας βήματα
στην τέχνη του χορού με τον πιο
διασκεδαστικό τρόπο!!!
Μάθατε για τους Χορούς που
διδάσκουν οι σχολές μας;